دستگاه های پاساژ

1- طراحی کنترل کننده حلقه بسته موقعیت (Position) و سرعت (Speed) در برنامه نویسی PLC دستگاه های پاساژ (گیل باکس) صنایع نساجی جهت افزایش راندمان و کیفیت فتیله خروجی

2-افزایش دقت و کیفیت فتیله خروجی با حدف اتولولر مکانیکی و افزودن سروو درایو و پارامتردهی جهت کنترل موقعیت و سرعت و ایجاد ساختار اتولولر الکترونیکی در دستگاه های پاساژ (گیل باکس) صنایع نساجی

 
دستگاه پاساژ (گیل باکس)

فتیله تولیدی دستگاه کاردینگ که در “بانکه ها” ذخیره شده اند در ادامه به دستگاه های “پاساژ” یا “گیل باکس” تغذیه می شوند. ماشین پاساژ، ماشینی است که در آن تعداد 3 تا 8 فتیله تغذیه شده، با یکدیگر مخلوط می شوند. بر اثر کشش اعمال شده به دسته فتیله های تغذیه شده، الیاف با یکدیگر موازی و مخلوط شده، در انتها یک فتیله از ماشین خارج می شود. سیستم کشش این ماشین از یکسری سوزن که بر روی یک زنجیر سوار شده است، بهره می گیرد. حرکت سوزن ها در امتداد طولی فتیله سبب انجام عملی شبیه به شانه کردن الیاف می شود.

به طور کلی مهم ترین وظایف ماشین گیل باکس، مخلوط کردن فتیله ها، کشش و موازی کردن الیاف با استفاده از شانه های زنجیری و افزایش یکنواختی فتیله خروجی می باشد.

معمولا در ابتدای گیل باکس 1، سیستم آب و روغن زنی الیاف وجود دارد که سبب می شود تا الیاف به هنگام شانه شدن توسط شانه های زنجیری ماشین به راحتی از روی یکدیگر سرخورده و پاره نشوند. الیاف پس از عبور از ناحیه کشش و قرار گرفتن در معرض کششی در حدود 6 واحد، به فتیله ای تبدیل می شوند و مشابه ماشین کاردینگ داخل بانکه روی هم پیچیده می شود.

در خط ریسندگی نیمه فاستونی، سه مرحله عملیات پاساژ انجام می شود؛ در واقع عملیات شرح داده شده در پاساژ 1، در ماشین های پاساژ 2 و 3 نیز تکرار می شوند تا ضمن صاف شدن بهتر الیاف، فتیله نهایی کاملا یکنواخت شده، مخلوط بسیار مناسبی از الیاف فتیله های مختلف تغذیه شده، به دست آید.

 

 

برای کنترل یکنواختی ضخامت فتیله خروجی در ماشین های گیل 2 و 3، از سیستم “اتولولر” یا “یکنواخت کننده” استفاده می شود. سرعت تولید در ماشین های گیل باکس بین 300تا 400 متر بر دقیقه است.

نمره سوزن ها، از گیل 1 به سمت 3 کوچکتر (ظریف تر) می شود که این به موازی تر شدن الیاف در گیل های انتهایی منجر خواهد شد.

تعداد فتیله های تغذیه شده به ماشین گیل باکس اول، 6 تا 8 فتیله، گیل باکس دوم، 6 فتیله و برای گیل باکس سوم، 3 تا 4 فتیله می باشد. نمره فتیله خروجی گیل باکس 3، تقریبا نصف فتیله خروجی دو گیل باکس قبلی و در حدود 10 تا 12 گرم بر متر می باشد.

 

واحد پروژه – گروه صنعتی نوین کنترل

گروه صنعتی نوین کنترل ارائه دهنده مجموعه خدمات فنی و مهندسی در حوزه طراحی، ساخت و اجرای سیستم های کنترل، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


گروه صنعتی نوین کنترل با بهرمندی از هسته مهندسی در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های برق قدرت،اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق فعالیت می کند.

ایمیل:NovinControl.Co@yahoo.com

تلفن: 55239280-9831+

پروژه ها


دستگاه های مولتی دریل
دستگاه های وایندر
خطوط ذوب ریسی
خطوط تولید استرچ متال
دستگاه های پاساژ
سیستم های بوستر پمپ

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای گروه صنعتی نوین کنترل محفوظ می باشد.

error: Content is protected !!