دستگاه های وایندر

 1- اصلاح و برنامه نویسی PLC و پیاده سازی شبکه ارتباطی پروفی نت بین تجهیزات دستگاه وایندر در خط ذوب ریسی

2- طراحی کنترل کننده های حلقه بسته PI, PD و PID جهت کنترل دور درایو های زیمنس و راه اندازی دستگاه های وایندر خط ذوب ریسی

 

دستگاه وایندر 

 

وایندر دستگاهی است که نخ تولید شده در فرآیند ذوب ریسی را بر روی دوک ها (بوبین ها) می پیچد در واقع وظیفه اصلی دستگاه وایندر آن است که نخ تولید شده را به صورت کاملا منظم و یکدست در کنار هم قرار دهد.

 

از دیگر وظایف مهم وایندر میتوان به چندلاکنی (تاباندن چند رشته نخ به منظور تولید نخ با نمره بالاتر)، شل پیچی یا سفت پیچی، کنترل نایکنواختی، کنترل کشش نخ و… اشاره نمود. و در نهایت با محاسبه و متناسب با متراژ نخ مورد نظر و پیچیده شده بر روی دوک، عمل خارج نمودن دوک های مقوایی از بوبین های دستگاه که اصطلاحا عمل «دافینگ» نام دارد انجام گرفته و کار خاتمه می یابد.

لازم به ذکر است که عمل «دافینگ» به دو صورت «اتوماتیک» و «دستی» انجام می شود که در روش دستی باید مراحل، کاملا با دقت و مهارت انجام شود.

 

 

در وایندر های نسل جدید به منظور افزایش راندمان تولید، از اسپیندل موتور های دور بالا (High Speed) استفاده شده که راندمان را تا حدود 2 برابرافزایش می دهند.

با استفاده از درایوهای پیشرفته تر میتوان کنترل بیشتری روی هر کدام از اسپیندل موتورها داشت و در نتیجه کیفیت نخ تولیدی بیشتر خواهد بود. به طوریکه با قرار دادن درایوها در مود  Tension Control و PID میتوان کنترل و نظارت دقیقی بر میزان کشش و ضخامت نخ ها داشت.

 

واحد پروژه – گروه صنعتی نوین کنترل

گروه صنعتی نوین کنترل ارائه دهنده مجموعه خدمات فنی و مهندسی در حوزه طراحی، ساخت و اجرای سیستم های کنترل، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


گروه صنعتی نوین کنترل با بهرمندی از هسته مهندسی در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های برق قدرت،اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق فعالیت می کند.

ایمیل:NovinControl.Co@yahoo.com

تلفن: 55239280-9831+

پروژه ها


دستگاه های مولتی دریل
دستگاه های وایندر
خطوط ذوب ریسی
خطوط تولید استرچ متال
دستگاه های پاساژ
سیستم های بوستر پمپ

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای گروه صنعتی نوین کنترل محفوظ می باشد.

error: Content is protected !!