دستگاه های پرس هیدرولیک

1- طراحی کنترل کننده حلقه بسته دما و فشار، برنامه نویسی PLC و HMI و طراحی و پارامتردهی کنترلرهای دما در دستگاه های پرس هیدرولیک پخت

2- مشاوره، طراحی و تهیه مدارک و مستندات فنی و مهندسی الکتریکال دستگاه های پرس هیدرولیک پخت

 
دستگاه پرس هیدرولیک پخت

لنت ترمز یکی از پرمصرف ترین قطعات در خودرو با درجه ایمنی Grade A یا فوق ایمنی است. که این درجه ایمنی نشان از اهمیت فوق العاده این قطعه به ظاهر ساده دارد. در مواقع ترمزگیری شدید و حساس که بحث ایمنی جان سرنشینان خودرو و خسارات مالی سنگین مطرح است؛ اهمیت و حساسیت لنت ترمز بیشتر مشخص می شود.

لنت ترمز شامل دو قسمت کفشک و ماده سایشی است؛ که ماده سایشی یا اصطلاحا لقمه لنت از ترکیب 10 تا 15 نوع ماده با درصد های متفاوت بسته به نوع و کاربرد لنت و فرمولاسیون ویژه تشکیل می شود؛ که از جمله این مواد می توان به کربنات کلسیم باریت، پودر اکسید آهن، اکسیدهای فلزی و … اشاره نمود. مواد سازنده بخش سایشی لنت ترمز پس از ترکیب و میکس شدن به صورت پودر حاصل می شوند. در ادامه پودر داخل قالب های دستگاه پرس هیدرولیک پخت ریخته شده و از طرف دیگر کفشکهای برش خورده که شستشو، سن بلاست و چسب مخصوص دارند قرار میگرند. سپس دستگاه های پرس هیدرولیک پخت با اعمال فشار هیدرولیک از یک سو و همچنین حرارت المنت ها در طبقات مختلف از سوی دیگر باعث می شوند دو قسمت کفشک و ماده سایشی به یکدیگر متصل شوند.

دستگاه های پرس هیدرولیک پخت از مهمترین دستگاه ها در فرآیند تولید لنت ترمز هستند که وظیفه اتصال دو بخش کفشک و ماده سایشی را با اعمال فشار و حرارت معین دارند. در این دستگاه ها از یک سیال (روغن) به عنوان یک محیط کار برای انتقال انرژی بر مبنای اصل پاسکال استفاده میشود. وضعیت سیال جهت افزایش، کاهش و یا حفظ فشار در مقدار مورد نظر با فیدبک سنسور فشار و کنترل عملگرهایی چون پمپ و شیرها انجام می گیرد.

 

 

در دستگاه های پرس هیدرولیک پخت علاوه بر عامل فشار از عامل حرارت که توسط المنت های مجزا در طبقات دستگاه تولید می شوند برای اتصال دو قسمت کفشک و ماده سایشی استفاده می گردد. کیفیت لنت ترمز نهایی به شدت تحت تاثیر دما و فشار دستگاه ها می باشد از این رو با بهرمندی از اتوماسیون صنعتی و اعمال تغییرات در بخش مدرات کنترل هیدرولیک دستگاه و نیز طراحی و برنامه نویسی کنترل کننده های PI و PID دما و فشار در کنترلر مرکزی PLC S7 1200 و نیز سایر کنترلر های مجزای دما مربوط به طبقات، علاوه بر دستیابی به لنت ترمز با کیفیت بالاتر از آسیب به سایر تجهیزات دستگاه در اثر افزایش های شدید دما و فشار پیشگیری شده و در نتیجه راندمان تولید و طول عمر دستگاه ها افزایش خواهد داشت.

دستگاه های پرس هیدرولیک را می توان یکی از قدرتمندترین دستگاه های پرس دانست که بر مبنای اصل پاسکال و انتقال نیرو به وسیله مایع هیدرولیک (روغن) عمل می کنند. این دستگاه ها در ابعاد بزرگ توان وارد نمودن 75 هزارتن نیرو را دارند .

پس از اتصال کفشک و ماده سایشی در دستگاه های پرس هیدرولیک پخت در ادامه لنت های تولید شده از قالب های دستگاه خارج شده و جهت رسیدن به ضخامت و ابعاد استاندارد به دستگاه های ساب منتقل می شوند.

 

واحد پروژه – گروه صنعتی نوین کنترل

گروه صنعتی نوین کنترل ارائه دهنده مجموعه خدمات فنی و مهندسی در حوزه طراحی، ساخت و اجرای سیستم های کنترل، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


گروه صنعتی نوین کنترل با بهرمندی از هسته مهندسی در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های برق قدرت،اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق فعالیت می کند.

ایمیل:NovinControl.Co@yahoo.com

تلفن: 55239280-9831+

پروژه ها


دستگاه های مولتی دریل
دستگاه های وایندر
خطوط ذوب ریسی
خطوط تولید استرچ متال
دستگاه های پاساژ
سیستم های بوستر پمپ

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای گروه صنعتی نوین کنترل محفوظ می باشد.

error: Content is protected !!