دستگاه های مولتی دریل

1- طراحی کنترل کننده حلقه بسته سرعت و موقعیت سروودرایو و برنامه نویسی PLC و HMI دستگاه های مولتی دریل

2- نصب، راه اندازی و تنطیمات سروودرایو پاناسونیک جهت کنترل سرعت و موقعیت صفحه کار دستگاه های مولتی دریل

 

دستگاه مولتی دریل 

 

دستگاه مولتی دریل از مهمترین دستگاه ها در فرآیند تولید لنت ترمز و یکی از بخش های تکمیل کننده خط تولید لنت ترمز ماشین های سنگین می باشد. همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، این دستگاه با دارا بودن موتورهایی با فواصل معین و زوایای مشخص، وظیفه ی سوراخ کاری و حفاری قطعات در سرعت، دقت و راندمان بالا را برعهده دارد.

 

دستگاه های مولتی دریل زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که بخواهیم تعداد زیادی سوراخ بر روی یک قطعه کار واحد یا سوراخ هایی بر روی چند قطعه کار جداگانه به صورت همزمان ایجاد کنیم.

 

دستگاه های مولتی دریل اتوماتیک یکی از دستگاه های توسعه یافته صنعت لنت ترمز می باشد. چرا که تا قبل از ظهور این دستگاه ها، عملیات سوراخ کاری و حفاری بر روی قطعات به روش های ابتدایی تر مانند استفاده از دریل های معمولی یا دستگاه های ساده تر انجام می شد که طبیعتا دقت این روش کمتر از دستگاه های مولتی دریل اتوماتیک بوده و در عین حال زمان زیادی را نیز از اپراتورها می گرفت.

 

 

در دستگاه های مولتی دریل اتوماتیک با توجه به طراحی ساختار چند موتوره و برنامه نویسی کنترلر دستگاه، انعطاف پذیری، افزایش راندمان تولید، افزایش سرعت در تولید و تنوع کاری دستگاه کاملا مشهود است. یکی از نمونه های انعطاف پذیری دستگاه مولتی دریل اتوماتیک که با کمک برنامه نویسی و عملگر ها می توان برای دستگاه ایجاد کرد، قابلیت کار با چندین قالب متنوع لنت با اندازه و قطر های مختلف و الگوهای متنوع سوراخ کاری در هر زمان دلخواه و متناسب با شرایط تولید، می باشد. در برنامه PLC این دستگاه ها قابلیت کتابخانه انواع مدلهای مختلف لنت در نظر گرفته شده است و اپراتور از طریق HMI تعیین می کند که در هر زمان از کدام قالب یا الگوی سوراخ کاری با تعداد سوراخ مورد نیاز برای قطعه استفاده شود.

 

موتور های دستگاه از نوع هیدرولیکی بوده و قدرت، سرعت و عمق سوراخ کاری توسط مته ها قابل تنظیم می باشد و هچنین بسته به نوع لنت، امکان تعیین تعداد سوراخ در هر ردیف از سوراخ کاری برای هر قطعه کار امکان پذیر می باشد. عملیات بارگیری و تخلیه در این دستگاه ها به صورت اتوماتیک و نیز به صورت دستی قابل تنظیم می باشد. همچنین در این پروژه، جابجایی صفحه کار و کنترل موقعیت فیکسچر دستگاه یا به عبارت دیگر محل فیکس شدن قطعه کار (لنت ترمز) که منجر به اجرای الگوهای مختلف سوراخ کاری در عرض قطعه کار می شود، با بهره گیری از قابلیت کنترل سرعت و موقعیت در سرو موتور پاناسونیک اجرا گردید.

 

 

واحد پروژه – گروه صنعتی نوین کنترل

گروه صنعتی نوین کنترل ارائه دهنده مجموعه خدمات فنی مهندسی در حوزه طراحی، ساخت و اجرای سیستم های کنترل، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


گروه صنعتی نوین کنترل با بهرمندی از هسته مهندسی در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های برق قدرت،اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق فعالیت می کند.

ایمیل:NovinControl.Co@yahoo.com

تلفن: 55239280-9831+

پروژه ها


دستگاه های مولتی دریل
دستگاه های وایندر
خطوط ذوب ریسی
خطوط تولید استرچ متال
دستگاه های پاساژ
سیستم های بوستر پمپ

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای گروه صنعتی نوین کنترل محفوظ می باشد.

error: Content is protected !!