خطوط تولید استرچ متال

1- طراحی نقشه ها و تهیه مدارک فنی و مهندسی الکتریکال و ساخت تابلو برق سیستم کنترل و اتوماسیون خط تولید استرچ متال

2- طراحی کنترل کننده و برنامه نویسی PLC و طراحی صفحات نمایشگر HMI و پیاده سازی شبکه ارتباطی اترنت و پروفیباس بین تجهیزات و انجام محاسبات خودکار ضریب کشش و انجام کاتینگ اتوماتیک در خط تولید استرچ متال

3- نصب، راه اندازی و تنظیمات سیستم سروو درایو کنترل حلقه بسته سرعت و موقعیت رول باز کن ورق تغذیه در خط تولید استرچ متال

 
خط تولید استرچ متال (ورق اکسپندد)

 

استرچ متال ها صفحات فلزی هستند که با قرارگیری در فرآیند کشش در سطح آنها چشمه های سه بعدی شکل می گیرد. در واقع در خط تولید استرچ متال با اعمال کشش بر سطح ورق، توری های فلزی گسترده همراه با چشمه های سه بعدی بوجود می آید. در این دستگاه ها بدون ایجاد ضایعات و صرفا با کشش و تغییر شکل در سطح ورق ها و در واقع بدون بافت و یا استفاده از فرآیند جوش، صفحات مشبک پیوسته ای ایجاد می شود. از این رو توری های فلزی گسترده تولید شده در این روش یا همان استرچ متال ها از استحکام بسیار بالاتری نسبت به سایر توری ها برخوردار می باشند.

 

ضخامت و ابعاد چشمه ها در دستگاه های تولید استرچ متال ها متنوع بوده و امکان تولید صفحه های مشبک از ضخامت 0.2 الی 6 میلیمتر و عرض 500، 1000، 2000 و 2500 میلیمتر و طول به صورت ورق یا کویل و همچنین اندازه چشمه از 6 * 4 میلیمتر تا 200 * 75 میلیمتر فراهم می باشد. همچنین امکان تغذیه انواع ورق های فلزی همچون آهن، آلومینیوم، برنج، مس و استیل به دستگاه وجود دارد.

 

 

در دستگاه های تولید استرچ متال برای ایجاد چشمه هایی با طول و عرض متنوع از انواع وزنه یا اصطلاحا لقمه در ابعاد مختلف استفاده می گردد. انتخاب لقمه ها متناسب با ضریب کشش و نیز طول و عرض چشمه ها می باشد. در واقع ضریب کشش حاصل تقسیم عرض چشمه به اندازه پایه ورق بوده و طول توری تولیدی، حاصل ضرب ضریب کشش در متراژ ورق تغذیه ورودی می باشد. (اندازه پایه با توجه به ضخامت ورق تغذیه ورودی تعیین می شود.)

 

در دستگاه های تولید استرچ متال، ورق از روی سیستم کویل بازکن به دستگاه تغذیه می شود و با توجه به ضریب کشش و ابعاد طول و عرض چشمه مورد نظر و همچنین ضخامت ورق ورودی، میزان چرخش سروو موتور توسط سیستم کنترل تعیین شده و در هر مرحله از ایجاد چشمه ها مقدار مشخصی از ورق به قسمت دهانه ی انتهایی دستگاه تزریق می گردد و طی دو مرحله از تغذیه ورق و همزمان با انجام دو حرکت رفت و برگشتی وزنه ها و در نهایت با اعمال فشار بر روی سطح ورق، چشمه های سه بعدی ایجاد می شوند.

 

 

در سیستم کنترل قبلی دستگاه با بکارگیری ترکیبی از تایمر و کانترها، میزان تغذیه ی ورق در هر مرحله برای ایجاد چشمه ها تعیین شده و با استفاده از گریپر ها که از سیستم هیدرولیک دستگاه تغذیه می شوند در هر مرحله، مقدار مشخصی از ورق با خطای نسبتا بالایی به دهانه ی خروجی دستگاه تغذیه شده و با اعمال فرامین کنترلی توسط اپراتورها، محصول نهایی تولید می شد؛ در نتیجه از یک سوی خطای انسانی در این حالت باعث به وجود آمدن خطا در طول و عرض چشمه های محصول نهایی و از سوی دیگر مشکلات متعدد در سیستم های هیدرولیک، پنوماتیک، کنترل و … باعث کاهش کیفیت محصول نهایی، افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری، کاهش راندمان تولید و … می شد. در سیستم اتوماسیون و کنترل جدید و بروز شده با برنامه نویسی PLC، HMI و بهرمندی از سروو درایو برای تغذیه ورق ها زمینه رفع معایب فوق و در نتیجه افزایش کیفیت و راندمان تولید محصول نهایی فراهم گردید.

 

 

برای سیستم کنترل و اتوماسیون خط تولید استریچ متال مدارک و نقشه های فنی مهندسی نظیر: Electrical Equipment Layout ،Electrical Terminal Connection Diagram، Electrical I/O List، Control Philosophy و … مطابق با استاندارد IEC  طراحی شده و مطابق با آنها، طراحی و ساخت تابلو برق سیستم کنترل و اتوماسیون صورت گرفته است.

 

واحد پروژه – گروه صنعتی نوین کنترل

گروه صنعتی نوین کنترل ارائه دهنده مجموعه خدمات فنی و مهندسی در حوزه طراحی، ساخت و اجرای سیستم های کنترل، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درباره ما


گروه صنعتی نوین کنترل با بهرمندی از هسته مهندسی در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های برق قدرت،اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق فعالیت می کند.

ایمیل:NovinControl.Co@yahoo.com

تلفن: 55239280-9831+

پروژه ها


دستگاه های مولتی دریل
دستگاه های وایندر
خطوط ذوب ریسی
خطوط تولید استرچ متال
دستگاه های پاساژ
سیستم های بوستر پمپ

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای گروه صنعتی نوین کنترل محفوظ می باشد.

error: Content is protected !!