سنسور های پپرل فوکس

سنسور های پپرل فوکس

 

سنسورهای پپرل فوکس

 

کمپانی پپرل فوکس یکی از برترین و قدرتمندترین تولید کنندگان تجهیزات محافظ در برابر انفجار و سنسورهای صنعتی در جهان می باشد پپرل فوکس یک کمپانی بین المللی بوده که دفتر مرکزی آن در مانهایم (Mannheim) آلمان می باشد.

 

 

امروزه Pepperl + Fuchs توسط مشتریان در سراسر جهان به عنوان یک پیشگام و مبتکر در فناوری محافظت در برابر انفجارهای الکتریکی و فناوری حسگر شناخته می شود. تولیدات کمپانی پپرل فوکس به 2 بخش اصلی تقسیم می شود:

 1. سنسورهای صنعتی (Industrial sensor)
 2. محافظت در برابر انفجار (Explosion protection)

 

با توجه به کیفیت، تنوع و کارایی بالای محصولات کمپانی پپرل فوکس و نیز با توجه به استفاده گسترده از انواع مختلف این محصولات در صنایع کشور، واحد بازرگانی گروه صنعتی نوین کنترل طی سال های اخیر با تمرکز بر این حوزه شرایط و امکانات لازم برای تامین و واردات انواع مختلف تجهیزات اتوماسیون صنعتی کمپانی پپرل فوکس را فراهم نموده است.

 

در سال 1945، والتر پپرل (Walter Pepperl) و لودویگ فوکس (Ludwig Fuchs) یک کارگاه کوچک تعمیرات رادیویی را بر اساس اصول ابتکاری، آینده نگری، کارآفرینی و اعتماد به نفس در مانهایم (Mannheim) آلمان تأسیس کردند.

 

 

در سال های اولیه تاسیس این کارگاه تجربیات زیادی به دست آوردند و ایده های زیادی را مورد آزمون و خطا قرار دادند تا اینکه نتیجه نهایی به اختراع سوئیچ مجاورتی در سال 1958 ختم شد.

این نوآوری نقطه ی شروعی بود برای موفقیت و اعتبار جهانی که هم اکنون برند pepperl+fuchs در اختیار دارد.

کمپانی پپرل فوکس هم اکنون با در اختیار داشتن 5900 کارمند در سراسر جهان یکی از برترین و قدرتمندترین تولید کنندگان تجهیزات محافظ در برابرانفجار و سنسورهای صنعتی در جهان می باشد. فروش این کمپانی در سال 2020 چیزی بالغ بر 650 میلیون یورو بوده است!

 

 

همانطور که در مقاله اتوماسیون صنعتی بررسی کردیم، سنسورها یکی از اجزاء جدایی ناپذیر دستگاه ها، خطوط تولید و صنایع می باشند.

در این مقاله قصد داریم به طور اجمالی به معرفی انواع سنسورهای صنعتی پپرل فوکس بپردازیم.

کمپانی پپرل فوکس در آخرین دسته بندی که برای محصولات خود انجام داده است، برای سنسورهای صنعتی چندین بخش مجزا در نظر گرفته است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

 

1/ سنسورهای مجاورتی (Proximity sensor)

 

همانطور که در مقاله اتوماسیون صنعتی ذکر کردیم، سنسورهای مجاورتی با توجه به نوع عملکرد و قطعات به کارگرفته شده در آن به انواع مختلفی دسته بندی می شوند.

سنسورهای مجاورتی برند pepperl+fuchs در 3 نوع القایی، خازنی و مغناطیسی طبقه بندی می شوند:

 

 

سنسورهای القایی (Inductive Sensors)

 

سنسورهای القایی برای اکثر کاربری ها و پروژه هایی که در آنها به تشخیص دقیق و بدون تماس اجسام فلزی در ماشین آلات یا تجهیزات اتوماسیون صنعتی نیاز است، انتخاب مناسبی می باشد.

کمپانی Pepperl + Fuchs به عنوان یک پیشگام در عرصه تولیدات تجهیزات و سنسورهای صنعتی، سنسورهای القایی با کیفیت بالا و نوآورانه را برای پاسخگویی به نیازهای بازارهای اتوماسیون و کنترل فرآیند در سراسر جهان ارائه می دهد.

 

ویژگی های خاص سنسور القایی پپرل فوکس:

 

 • Analog output models with 4-20 mA output signal
 • Integrated speed monitor with up to 100 Hz operation
 • Pressure resistant cylinder sensors for up to 500 bar
 • Sensors approved for gas and dust Ex zones
 • Models with stainless steel sensing face
 • Protective class of up to IP68/ IP69k (submersible/ high pressure water jet resistant)
 • Weld resistant designs with PTFE-coated surface
 • Reduction factor of 1, all metals sensed at same distance
 • Exclusive ferrous and non-ferrous detection models
 • Safety function sensors
 • Extended temperature range: -40 °C up to +250 °C

 

 

سنسورهای خازنی (Capacitive Sensors)

 

از سنسورهای خازنی می توان برای تشخیص اجسام فلزی و همچنین سایر مواد استفاده کرد. این سنسورها اغلب در کاربری هایی از جمله سطح، کنترل فلوی مایعات، دانه ها و پودرها استفاده می شوند.

 

 

 

سنسورهای مغناطیسی (Magnetic Field Sensors)

 

سنسورهای مغناطیسی پپرل فوکس از یک محفظه M12 سبک برای کاربردهای تشخیص مغناطیسی ساخته شده است. همچنین یک سنسور تشخیص پیستون غیر تماسی نیز برای استفاده در سیلندرهای هیدرولیک فولادی ارائه شده است. این سنسورهای مغناطیسی قابلیت تشخیص دقیق آهنربای پیستون را دارند و به راحتی و بدون نیاز به شکاف یا برش در سطح سیلندر نصب می شوند می شوند.

 

 

 

2/ سنسورهای فوتوالکتریک (Photoelectric Sensors)

 

 

سنسورهای پرتویی (Thru-Beam Sensors)

 

در سنجش فوتوالکتریک از طریق پرتو، فرستنده و گیرنده در روبروی یکدیگر قرار دارند. فرستنده و گیرنده در محفظه های جداگانه ای قرار دارند. نوری که از فرستنده ساطع می شود مستقیماً متوجه گیرنده می شود. وقتی جسمی در مقابل پرتوی نوری که بین فرستنده و گیرنده است، قرار گیرد خروجی گیرنده تغییر می کند و یک کنتاکت به ما می دهد.

 

سنجش از طریق پرتو کارآمدترین حالت سنجش است که منجر به طولانی ترین دامنه های سنجش و بیشترین افزایش دقت می شود. این افزایش زیاد دقت باعث می شود تا از سنسورهای پرتویی در محیط های مه آلود، غبارآلود و کثیف نیز استفاده شود.

برنامه های کاربردی:

 • نظارت بر خطوط تولید و بسته بندی
 • اندازه گیری پر کردن محصول از طریق ظروف شفاف
 • محافظت از مناطق خطرناک برای درب های اتوماتیک

این سنسورها قادر به شناسایی تقریبا هر جسم و ماده ای هستند. زاویه تابش، مشخصات سطح، رنگ جسم و… تفاوتی در میزان دقت سنسور ایجاد نکرده و بر قابلیت اطمینان عملکرد سنسور تأثیر نمی گذارند.

 

 

سنسورهای بازتابنده (Retroreflective Sensors)

 

در حالت بازتابنده ی یکپارچه، یک مسیر نور بین سنسور و بازتابنده مورد نظر ایجاد می شود. هدف زمانی آشکار می شود که پرتو نور را می شکند.

سنسورهای بازتابنده یکپارچه معمولا در مقایسه با سنسورهای diffused (پخش شده) دامنه سنجش طولانی تری را ارائه می دهند و در بعضی واحدها از یک LED قرمز قابل مشاهده استفاده می شود که به نصب و ترازبندی بازتابنده کمک می کند. یک بازتابنده مکعب شکل نیز برای بازگشت دقیق نور، در یک محور موازی، برای این سیستم استفاده می شود.

 

 

سنسورهای حالت انتشار (Diffuse Mode Sensors)

 

این شکل از سنجش معمولاً به عنوان حالت مجاورت شناخته می شود. نور ساطع شده به هدف برخورد می کند که باعث می شود در زوایای دلخواه پخش شود. مقداری نور مستقیماً به گیرنده برمی گردد و هدف شناسایی می شود.

فاکتورهای مربوط به محدوده سنجش، رنگ و اندازه و ابتدا و انتهای طول و عرض جسم هدف هستند. دامنه سنجش واقعی برای هر مدل براساس “کارت آزمون سفید” (white test card) است.

کارت سفید 90٪ ضریب بازتاب دارد و “هدف استاندارد” محسوب می شود. اهداف رنگی تیره یا مات، بازتاب کمتری ایجاد می کنند. بنابراین حساسیت سنسور باید افزایش یابد یا سنسور باید نزدیک به هدف قرار گیرد. هنگامی که این وضعیت رخ می دهد، باید مراقب بود تا هدف روشن تر در پس زمینه به عنوان هدف واقعی اشتباه نشود.

 

 

سنسورهای فیبر نوری (Fiber Optic Sensors)

 

سنسورهای فیبر نوری مناسب برای پروژه هایی هستند که شامل اهداف کوچک یا شرایط نامساعدی باشند. سنسورها و کابل های فیبر نوری می توانند در مناطق بسیار حساس، در محیط های پرخطر، در دمای بسیار بالا یا بسیار پایین که سنسورهای فوتوالکتریک معمولی مقاومت نمی کنند، نصب شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

سنسورهای فیبر نوری پپرل فوکس در اندازه ها و اشکال مختلف و از واحد های قابل نصب با ریل های کوچک DIN تا محفظه های استوانه ای 18 میلی متری موجود می باشند.

این سنسورها با خروجی های مختلف و متعدد، نمایشگرهای دیجیتال و کابلهای متنوعی در بازار موجود می باشند.

 

 

سنسورهای شکاف شبکه بندی (Slot and Slot Grid Sensors)

 

این سنسور دارای طراحی خاص نسبت سایر سنسورهای نوری بوده و زمانی که جسمی از شکاف این سنسور عبور کند حسگر عمل می کند. این سنسور در مواردی که به فاصله سنجش کوتاهی نیاز است، مورد استفاده قرار می گیرد.

سنسورهای شکاف در مقایسه با سنسورهای پرتویی استاندارد از نصب ساده تری بهره مند هستند، زیرا سیم کشی فقط برای یک قطعه لازم است. علاوه بر این، هیچ مشکلی در تراز شدن سطح بین فرستنده و گیرنده نیز وجود ندارد.

 

 

سنسورهای کنتراست و سنسورهای رنگ (Contrast Sensors+Color Sensors)

 

سنسور کنتراست (Contrast Sensor)

 

وقتی یک سنسور کنتراست از نقطه تعیین شده بین پس زمینه و علامت چاپ عبور می کند، سرعت آن را تشخیص می دهد و موقعیت دقیق علامت را نشان می دهد. این سنسورها برای موقعیت یابی دقیق اشیا در ماشین های چاپ، کارخانه های بسته بندی و ماشین های برچسب گذاری در صنایع غذایی، نوشیدنی و داروسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

از ویژگی های برجسته سنسورهای کنتراست می توان به توانایی آنها در تشخیص کنتراست با وضوح بالا، زمان پاسخ سریع، عدم حساسیت به ارتفاع و انحراف زاویه نسبت به ماده حس شده و اپتیک های قابل تعویض اشاره کرد.

برای کاربردهای ویژه این سنسورها در محیط های سخت، نسخه های DKE با محفظه های فولاد ضد زنگ توصیه می شود.

 

 

سنسور رنگ (Color Sensor)

 

از آنجا که رنگ یک مشخصه بارز محصول است، شناخت و تشخیص دقیق رنگ ها نقش مهمی در فرایند های صنعتی مربوطه دارند. سنسورهای رنگی Pepperl + Fuchs اکثر کاربری ها اعم از تشخیص علائم رنگی در یک فاصله ثابت، تشخیص اشیا رنگی در فواصل متغیر و یا تشخیص یک رنگ یا تشخیص چندین رنگ را پوشش می دهند.

کابل های فیبر نوری همچنین امکان استفاده از این سنسورهای رنگی را در محیط های سخت صنعتی فراهم می کنند. عملکرد سنسورها بسیار آسان است و “آموزش” رنگ به سنسور با فشار یک دکمه اتفاق می افتد.

تلرانس رنگ را می توان با تنظیم مجدد سنسور تعیین کرد. همچنین مقادیر رنگ برنامه ریزی شده، حتی پس از خاموش شدن در حافظه سنسور ذخیره می شود.

 

 

شبکه های نوری (Light Grids)

 

شبکه های نور از یک فرستنده و یک واحد گیرنده با یک آرایه موازی از تعداد زیادی پرتوهای نور تشکیل شده است. Light grid ها دارای قابلیت تشخیص دو بعدی هستند و برای نظارت بر نواحی بزرگ استفاده می شوند.

پرتوهای نوری متقاطع وضوح شبکه های نور را افزایش می دهند، و قابلیت کالیبراسیون خودکار قدرت سیگنال، عملکرد ایمن سنسور را حتی در مناطق کثیف و پر از گرد و غبار تضمین می کند.

Light grid های با وضوح بالا از سری PR و LG اجسام بسیار کوچک یا اشیای شفاف را با دقت فوق العاده بالایی تشخیص می دهند. شبکه های نوری PLVScan نیز برای کنترل مشخصات و ارتفاع پالت ها در کاربردهای حمل و نقل و انتقال مواد استفاده می شود.

از دیگرکاربردهای Light grid ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنترل درب در آسانسورها
 • تشخیص قطعات کوچک
 • نظارت بر ورق های شفاف در دستگاه های بسته بندی
 • تشخیص شکستن توری

 

 

 

سنسورهای فاصله (Distance Sensors)

 

سنسورهای فاصله Pepperl + Fuchs از فناوری برتر Pulse Ranging Technology (PRT)  بهره می برند.

فناوری Pulse Ranging Technology (PRT)  پارامترهای بهتری را با هزینه کمتر به مشتریان و مصرف کنندگان ارائه می دهد. برد طولانی، دقت بالا، عدم حساسیت به نور اضافی و قیمت های مناسب موجب تمایز این محصول پپرل فوکس با مدلهای مشابه از برند های مختلف می شود.

سنسورهای فاصله سنج PRT همانند سایر سنسور های نوری به انواع مختلفی از نظر ویژگی، کارایی و مشخصات تقسیم می شوند.

 

 

اتصال دهنده داده های نوری (Optical Data Couplers)

 

سالهاست که Pepperl + Fuchs با نام تجاری Visolux یکی از تولید کنندگان پیشرو در سیستم های ارتباطی داده های نوری بوده و سبد کالایی کامل و پیشرفته ای را متناسب با نیازهای صنایع مختلف در سراسر جهان ارائه داده است.

سیستم های انتقال داده نوری امکان ارتباط دو طرفه برای سیستم های ذخیره و بازیابی، انتقال اتومبیل ها، وسایل نقلیه هدایت شده خودکار و نوار نقاله های مونوریل را فراهم می کنند. سیستم های انتقال داده نوری، جایگزین کابل های درهم پیچیده و سیم کشی های حجیم و سایر روش های انتقال دیتا می باشند.

انتقال بین دو ایستگاه با نور مادون قرمز انجام می شود که توسط data clock تنظیم می شود. همچنین لازم به ذکر است که انتقال داده به صورت سریال یا در حالت موازی 8 بیتی انجام می شود.

 

 

سنسورهای دسترسی و ورودی اتوماتیک (Sensors for Automated Accesses and Entrances)

امروزه تصور زندگی بدون پله برقی، درب اتوماتیک، آسانسور و… دشوار است. کاربرد این سنسورها در باز کردن درب های اتوماتیک، پایش و روشن کردن پله های برقی یا حرکت دادن مسیرهای پیاده روی، تشخیص رویکرد افراد یا وسایل نقلیه و…. می باشد.

همچنین از این سنسورها در بالای درب های صنعتی و بین درب آسانسورها نیز استفاده می شود.

 

 

 

3/ بینایی صنعتی Industrial Vision

 

بینایی صنعتی یا Industrial vision یکی از فناوری ها و تکنولوژی های مهم و تاثیرگذار در آینده صنعت می باشد. کاربرد اصلی و فعلی این سیستم ها در پروژه های بینایی ماشین، پردازش تصویر و ربات ها می باشد. سیستم های بینایی ماشین پپرل فوکس در انواع مختلف و متناسب با نیاز صنایع موجود می باشد.

 

 

 

4/ سنسورهای آلتراسونیک Ultrasonic Sensors

 

بیش از 30 سال است که تیم متخصص و متفکر پپرل فوکس به طور مستمر در حال کار برای پیشرفت فناوری اولتراسونیک برای راه حل های اتوماسیون صنعتی است.

همواره در صنایع مختلف از سنسورهای اولتراسونیک پپرل فوکس به عنوان سنسورهای با قابلیت اطمینان و قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده بالا یاد می شود. از این سنسورهای اولتراسونیک می توان در پیچیده ترین سیستم های اندازه گیری اجسام، سطوح مایعات و جامدات در مخازن و…. با بالاترین دقت بهره جست.

به جرئت می توان گفت هیچ روش اندازه گیری دیگری را به مانند روش اولتراسونیک(فراصوت) نمی توان در چنین مقیاس گسترده ای و در بسیاری از کاربردهای مختلف با موفقیت به کار برد.

سنسورهای اولتراسونیک پپرل فوکس بسیار مقاوم بوده و مناسب برای نصب در محیط های سخت صنعتی می باشند. همچنین سطح سنسور از طریق لرزش، خود را تمیز می کند که این خود یک ویژگی کاربردی برای محیط های صنعتی سخت، غبارآلود و کثیف می باشد.

 

 

سنسورهای اولتراسونیک پپرل فوکس به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

 

سنسور های حالت انتشار و بازتابش (Diffuse And Retroreflective Mode Sensors)

 

با استفاده از سنسورهای حالت انتشار(Diffuse mode sensor)، مدت زمان سیگنال اولتراسونیک از سنسور به جسم ارزیابی می شود. با توجه به خروجی سنسور، فاصله شی اندازه گیری شده به صورت سیگنال آنالوگ، سیگنال باینری یا به صورت دیجیتالی به یونیت کنترلی یا نمایشگر ارسال می شود. با استفاده از پارامترهای نرم افزار می توان برای تنظیم حالت های مختلف کنترل استفاده کرد.

 

 

به عنوان مثال، سنسورهای حالت انتشاری که مجهز به یک خروجی سوئیچینگ هستند، می توانند از طریق رابط PC به یک سنسور بازتابنده تبدیل شوند.

در حالت بازتابش، سیگنال اولتراسونیک به طور مداوم توسط یک بازتابنده نصب شده دائمی منعکس می شود(بازتابنده مرجع). یک صفحه فلزی یا پلاستیکی تراز شده می تواند به عنوان بازتابنده استفاده شود. همچنین می توان از پس زمینه های موجود مانند دیوار، سطح نوار نقاله و… برای این منظور استفاده کرد.

هرگونه تغییر در سیگنال اولتراسونیک ناشی از جسمی واقع شده بین سنسور و بازتابنده مرجع، منجر به تغییر خروجی سنسور می شود.

ویژگی های سنسورهای حالت انتشار / بازتابش  Pepperl + Fuchs عبارتند از:

 

 • داشتن آموزش برای راه اندازی سریع و ساده
 • ابزار پیکربندی ULTRA 3000 ، SONPROG ، ULTRA-PROG-IR وPACTware  برای انطباق بهینه حسگرها با کاربرد آنها
 • برای عملکرد بهینه سنسور و سیستم، عرض پرتوی صدا قابل تنظیم می باشد
 • با تغییر دمای هوا، نوسانات سرعت صدا به صورت اتوماتیک تنظیم می شود
 • قابلیت نصب سنسورها در کنار یکدیگر بدون تداخل متقابل

 

سنسورهای پرتویی (Thrn-Beam Sensors)

 

سنسورهای پرتوی اولتراسونیک همیشه از دو جزء جداگانه تشکیل شده اند: فرستنده و گیرنده.

قسمت سوئیچینگ الکترونیکی در گیرنده قرار دارد. فرستنده و گیرنده مستقیماً مقابل یکدیگر نصب می شوند و به محض قطع شدن پرتو صدا بین فرستنده و گیرنده، خروجی سوئیچ سنسور فعال می شود.

همچنین حساسیت گیرنده را می توان از طریق پتانسیومتر برای فواصل مختلف بین فرستنده و گیرنده و یا برای اندازه های مختلف شی مقابل آنها تنظیم کرد.

 

 

سنسورهای دو صفحه ای (Double Sheet Sensors)

 

از سنسورهای Double Sheet برای نظارت بر تغذیه مواد در واحد طول استفاده می شود.

کاربرد اصلی این سنسورها برای صنعت چاپ می باشد. در این کاربردها، باید ظاهر یک ورق دوتایی یا یک اتصال در کاغذ با سرعت و دقت بالا شناسایی شود. همانطور که ورق بین فرستنده و گیرنده قرار دارد، سنسورها به طور مداوم وضعیت کلی طول را کنترل می کنند. به دلیل طراحی خاص سنسورهای Double Sheet برای کاربردهای زیر ایده آل هستند:

شناسایی چندین فید ازکاغذ، پلاستیک، فلزات، تشخیص برچسب، تشخیص اتصالات و….

همچنین این سنسورها برای تمایز بین موارد زیر نیز مناسب می باشند:

 

Air / one sheet / two + sheets

Air / backing material / backing material with label applied

Air / single layer of material / two layers of material stuck together

Air / single plate / two or more plates (i.e., sheet metal)

 

 

با استفاده از این سنسورها، کاغذهای نازک با تراکم 10 گرم در متر مکعب تا مقوا با تراکم 2000 گرم در متر مربع قابل کنترل هستند. مشخصه بارز این سنسورها مناسب بودن آنها برای استفاده در مواد براق و شفاف، حساس نبودن به گرد و خاک و سرعت پردازش بالا می باشد.

اگر بخواهیم چند مثال کاربردی از این سنسورها را بیان کنیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • در کاربری های چاپ مطبوعات و  روزنامه ها، جایی که کنترل Double Sheet اولتراسونیک با جلوگیری از کشیده شدن دو ورق از تخریب محافظت می کند یا یک ورق قرار داده شده در دستگاه را تشخیص می دهد.
 • یا دستگاه های بازکن نامه، که نامه های باز شده برای اطمینان از خالی شدن کامل آنها بررسی می شوند.
 • دستگاه های شمارش قبض
 • کاربرد دیگر این سنسور در ماشین آلات بسته بندی است، جایی که محل اتصال شروع ورق جدید و انتهای ورق قبلی را مشخص می کنند
 • تشخیص شکاف ها، ورق های تکی و ورق های دوتایی در ماشین آلات پردازش کاغذ و …

 

5/ انکودر چرخشی (Rotary Encoders)

 

همانطور که در مقاله اتوماسیون صنعتی به تفصیل بیان کردیم، انکودرهای چرخشی را می توان در تمام کاربری هایی که نیاز به نظارت و اندازه گیری سرعت، موقعیت، جهت و … دارند، استفاده کرد.

انکودرهای برند pepperl-fuchs در دو نوع مطلق و افزایشی و با تنوع بالا به بازار عرضه می شوند.

 

 

6/ سنسورهای شیب و شتاب سنج  (Inclination and Acceleration Sensors)

 

سنسورهای شیب (Inclination Sensors)

 

سنسورهای شیب که با عنوان شیب سنج نیز شناخته می شوند، برای اندازه گیری شیب زاویه ای افقی و عمودی با دقت بالا طراحی شده اند.

شیب سنج ها انواع مختلفی دارند که متناسب با نوع کاربری و مشخصات مورد نظر انتخاب می شوند.

سنسورهای شیب پپرل فوکس در انواع مدل های F99 و F199 موجود می باشند. سنسورهای F99 دوتکه هستند. در واقع سنسور و یک براکت فلزی برای نصب سنسور بر روی براکت.

 

 

وجود براکت فلزی در سنسورهای F99 از سنسور در برابر ضربه و لرزش محافظت کرده و همچنین در صورت لزوم امکان تعویض سریع و آسان ماژول سنسور را فراهم می کند. سنسورهای F99 از 0 تا 360 درجه را با دقت 0.5 درجه اندازه میگیرند.

همچنین سنسورهای F199 یک تکه بوده و با یک محفظه آلومینیومی مقاوم در برابر خوردگی به اندازه سنسورهای F99 مقاوم بوده و 0 تا 360 درجه را با دقت 0.15 درجه اندازه گیری می کنند.

کاربرد سنسورهای شیب در مواردی همچون : سیستم های حفاری و استخراج، ماشین آلات راه سازی، سیستم های توزین، جرثقیل های متحرک و ثابت در بنادر، تراز کردن خطوط لوله سکوی نفتی، نظارت بر مسیرهای ریلی و تراز بندی چرخ ها و …می باشد.

 

سنسورهای شتاب (Acceleration Sensors)

 

سنسورهای شتاب به طور قابل اطمینان و دقیقی میتوانند لرزش و ارتعاشات و شتاب بخش های مختلف را در پروژه ها یا ماشین آلات کنترل کنند. سنسورهای شتاب فقط از نوع دوتکه F99 موجود می باشند.

 

 

همانطور که در بالا به آن پرداختیم، سنسورهای سری F99 از برند Pepperl + Fuchs بسیار مقاوم هستند و با داشتن درجه حفاظت IP68/69 برای شرایط سخت صنعتی مناسب می باشند. این سنسورها به طور معمول در تاسیسات توربین های بادی و ماشین آلات دوار، در دستگاه ها یا سیستم هایی که برایشان محدودیت های لرزشی و ارتعاشی در نظر گرفته شده است و نباید بیش از یک مقدار مشخصی ارتعاش در سیستم باشد، قسمت های مختلف و حساس نیروگاه های بزرگ و… مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین سنسورهای سری F99-Fusion می تواند شتابهای خاصی را از محدوده اندازه گیری خود حذف کند تا فقط لرزش را کنترل کند.

 

7/سیستم های شناسایی (Identification Systems)

 

 

شناسایی فرکانس رادیویی (Radio Frequency Identification)

 

RFID مخفف “شناسایی فرکانس رادیویی” است و به فن آوری هایی گفته می شود که از امواج رادیویی برای شناسایی خودکار اشیا یا افراد استفاده می کنند. به طور معمول، یک شماره سریال (“Identifier”) یا سایر اطلاعات مربوط به محصول یا شی در میکروچیپ ذخیره می شود. این تراشه به آنتنی متصل است که تراشه را قادر می سازد تا اطلاعات لازم برای شناسایی را به دستگاهreader  منتقل کند. به مجموعه آنتن و تراشه “RFID tag” یا “RFID transponder” گفته می شود.

 

Reader RFID ها یک میدان انرژی ایجاد می کنند که Tag ها را فعال می کند. معمولا اکثر برچسب های RFID (RFID tags) غیرفعال هستند که این باعث می شود تا حد زیادی نیاز به تعمیر و نگهداری نباشد.

بسته به نوع RFID tag ها، انبوهی از اطلاعات مختلف مربوط به محصول را می توان در یک برچسب ذخیره کرد. رابط های ویژه ارتباطی وجود دارند که ارتباط سیستم RFID را با یک PLC یا سایر سیستم های IT را امکان پذیر می کنند.

 

 

هنگامی که یک سیستم RFID در یک فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد، جمع آوری و ذخیره اطلاعات به روش های قدیمی و دستی عملا حذف شده و منسوخ می شوند. که این به معنای به حداقل رساندن خطاهای مدیریتی، شفافیت بهتر و سرعت بسیار بالا است.

 

شناسایی نوری (Optical Identification)

 

سیستم های شناسایی نوری Pepperl + Fuchs هم در بحث تولید و هم در زمینه تدارکات و بسته بندی، می توانند به سرعت با هر محیط کاربردی سازگار شده و عملکرد قابل اطمینان و دقیقی را حتی در شرایط بحرانی تضمین کنند.

محصولات Optical Identification برند Pepperl + Fuchs شامل طیف گسترده ای از خواننده های ثابت (stationary readers) و دستی (handhelds) می باشد.

 

 

Reader های برند پپرل فوکس نه تنها از كدهای رایج 1-D و 2-D پشتیبانی می كنند، بلکه راهكارهایی نیز برای كاربردهای با سرعت بالا یا درجه حرارت بالا به مصرف کنندگان ارائه می دهند.

همچنین نرم افزارVision Configurator مصرف کنندگان را قادر می سازد تا پارامترهای زیادی را متناسب با نیاز خود پیکربندی کنند. به این ترتیب می توانید به سرعت تنظیمات دستگاه های شناسایی نوری خود را انجام داده و متناسب با کاربری مد نظر از آن استفاده کنید.

 

واحد بازرگانی – گروه صنعتی نوین کنترل

گروه صنعتی نوین کنترل ارائه دهنده مجموعه خدمات بازرگانی در حوزه تامین و واردات قطعات خاص برق، کنترل و اتوماسیون صنعتی

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


دستگاه های مولتی دریل
دستگاه های وایندر
خطوط ذوب ریسی
خطوط تولید استرچ متال
دستگاه های پاساژ
سیستم های بوستر پمپ

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

درباره ما


گروه صنعتی نوین کنترل با بهرمندی از هسته مهندسی در زمینه مشاوره، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های برق قدرت،اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق فعالیت می کند.

ایمیل:NovinControl.Co@yahoo.com

تلفن: 55239280-9831+

پروژه ها


دستگاه های مولتی دریل
دستگاه های وایندر
خطوط ذوب ریسی
خطوط تولید استرچ متال
دستگاه های پاساژ
سیستم های بوستر پمپ

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای گروه صنعتی نوین کنترل محفوظ می باشد.

error: Content is protected !!